Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przedszkole Akademia Przedszkolaka sala zabaw organizacja urodzin

Idź do spisu treści

Menu główne

Przedszkole

Zapisy trwają cały rok.
Zajęcia od
6.40-18.00
Przedszkole sportowo-językowe!!! Przedszkole Roku 2015
Zapisy do czterech grup wiekowych:2.5-3 lat, 4 lat, 5lat i zerówka szkolna 6 lat
Jedynie u nas autorskie, popołudniowe bloki tematyczne: 2 razy j. angielski, j rosyjski, j. niemiecki, taneczno-ruchowe.
Zajęcia logopedyczne, teatralne, gry i zabawy sportowe. wszystko wliczone w cenę czesnego.
Dodatkowo między innymi:
sekcja aikido, taekwondo, jazdy konnej, pływacka.
Zapraszamy od teraz lub od września 2016.
Obecny postęp cywilizacyjny wymusza na nas to aby dzieci wcześniej rozpoczęły przygodę edukacyjną. Wychowanie przedszkolne ma na celu wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka, kształtowanie jego umiejętności intelektualnych i społecznych a przede wszystkim wspomagać rodzinę w wychowaniu dziecka i przygotowaniu go do nauki w szkole.

To my wychwycimy i rozwiniemy ukryte talenty twojego dziecka!!!
Już od najmłodszych lat możemy zaobserwować między dziećmi duże, wyraźne różnice indywidualne. Dotyczą one szybkości i poprawności myślenia, bogactwa i oryginalności pomysłów, tempa i łatwości wykonywania różnych działań, a także gry na instrumencie muzycznym, rysowania, malowania, wykonywania precyzyjnych czynności rękodzielniczych itd. Różnice te określa się mianem zdolności
Bardzo często w praktyce pojęcie to utożsamiane jest z terminem uzdolnienie bądź talent. Psychologia rozróżnia te rodzaje zdolności i mówi o:
•zdolnościach ogólnych jako inteligencja,
•zdolnościach kierunkowych zwanych też zdolnościami specjalnymi lub uzdolnieniami (np. uzdolnienia matematyczne, artystyczne, językowe itd.); najwyższy stopień tego rodzaju uzdolnień określa się mianem talentu,
•zdolnościach twórczych rozumianych jako umiejętność znajdowania wielu różnych i oryginalnych rozwiązań zadań i problemów.
Zarówno zdolności ogólne jak i specjalne, w zależności od tego jaki pułap osiągnęły powyżej przeciętnej, określane są jako wysokie lub wybitne.
„Wybitność”, niezależnie od tego czy ma charakter ogólny, czy też jest związana z jedną dziedziną wiedzy, umiejętności czy sztuki, występuje rzadko. Szacuje się, że w kraju, w całej populacji dzieci, mamy około 2,5-3% dzieci wybitnych.
W odniesieniu do najwyższego poziomu zdolności, pojawiającego się bardzo rzadko zarówno we wczesnym dzieciństwie jak i w późniejszym okresie rozwoju człowieka, stosuje się termin geniusz
Rozwój zdolności wiąże się z prawidłowościami rozwoju psychicznego. W miarę upływu lat różnicują się one i pojawiają się zdolności matematyczne i artystyczne, zwłaszcza muzyczne oraz plastyczne.W okresie przedszkolnym wyraźnie można zauważyć zróżnicowanie w zakresie zdolności motorycznych przejawiające się jako zdolności muzyczno-rytmiczne lub motoryczno-techniczne. Zaobserwować Można także zdolności literackie.
Zdolności rozwijają się niezależnie od rozwoju fizycznego dzieci. Niepełnosprawnych może charakteryzować taki sam poziom zdolności jak dzieci zdrowe.
zdolności dzieci w wieku przedszkolnym to między innymi:
-łatwość zapamiętywania i uczenia się rzeczy nowych, natychmiastowe rozumienie poleceń i zadań;
-zadawanie dużej ilości pytań, zainteresowanie światem, bystrość obserwacji i spostrzegawczość;
-wykonywanie zadań umysłowych z przyjemnością, umiejętność skupienia uwagi przez dłuższy czas na wybranym obiekcie zainteresowań;
-wymyślanie nowych zabaw, opowiadań, zdarzeń realnych i abstrakcyjnych;
-ciekawe i oryginalne pomysły, bogata wyobraźnia;
-wyrażanie myśli i emocji w różnej formie, np. werbalnej, plastycznej, muzycznej.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego